czwartek, 19 stycznia 2012

Różano

Przez ostatnie dni intensywnie dziergałam szalikoszalokomin :) i już w sobotę go zaprezentuję, bo zostanie wręczony nowej właścicielce i wtedy go obfocę na ludziu :)

W międzyczasie (i wcale to nie ma związku z tym, że mój szef jest w delegacji, a ja dzielna sekretarka mam mniej pracy) wydziergałam różane broszki dzięki opisowi mordki.Róże zrobiłam większe niż w jej opisie. Nabrałam 156 oczek. Zrezygnowałam też z prostych drutów, bo jak te skubane oczka tam upchnąć ;) i zrobiłam na żyłce. Było troszkę zabawy z przekręcaniem drutów, ale jakoś poszło :) Dla chcącego nic trudnego. Zwłaszcza jak ma się spokój i czas na takie zabawy ;)

Poniżej róża w trakcje "tworzenia" :)


Jako bonus, pojemniczek do przechowywania różnych różności autorstwa mojej M. Śliczny, malutki i jaki zgrabny! Ja też chcę! :)

się suszy do góry nogami :)

gotowy!

Wszystkim, którzy mnie odwiedzają dziękuuuję :) To miłe uczucie, kiedy z lekką niecierpliwością i ekscytacją czekam i zerkam, czy ktoś tu do mnie zajrzał a może i coś napisał! :)

3 komentarze:

  1. Hallo Magda, schöne grüsse aus Ahaus tzuerst.die Rosen finde ich sehr schoen, solche Farbe habe ich auch im Garten. ich finde, dass Du sehr begabt bist.Heute Nachmittag hat Jupp Kontrollrolle bei mir gemacht und hat festgestellt, das ich nicht mehr so krank bin.Wir haben leckere Eierlikörtorte gegessen.

    OdpowiedzUsuń
  2. zamownienie na pojemnik na rozne roznosci przyjete, tylko moze zna ktos inny sposob na filcowanie wydrierganyh rzeczy, bo troche mi szkoda pralki. Musze ja kazdorazowo po takim filcowaniu czyscic.

    OdpowiedzUsuń
  3. W okolicy znalazlam miejsce, gdzie mozna w kolektywie dziergac. jest to WollCafe( Welniana Kawiarnia), to pokoik na zapleczu sklepu z welna, gdzie w srody spotykaja sie chetni i dziergaja przy kawie.W razie potrzeby mozna tu zasiegnac tez rady u doswiadczonych Pan.Pisze o tym dlatego, ze dowiedzialam sie tu, ze zamiast pilek tenisowych lepiej uzyc starych spodni jeansowych lub recznikow do filcowania w pralce i pralka nie bedzie tak bardzo cierpiala.

    OdpowiedzUsuń